Kalíme v Kálku

2014-comodo-kalek-1-smallNerada straším, ale Vánoce jsou už zase tady – ten svátek v roce, kolem kterého se dělá největší a nejpředčasnější tyjátr. V srpnu se babičky obvykle začnou vyptávat, co chceme pod stromeček, v září první obchody vytahují dekorace se Santa Clausem a v říjnu už COMODO nacvičuje koledy a další repertoár na náš poslední koncert roku. A to se nedá naučit lépe a rychleji než intenzivní víkendovou nalejvárnou.

Rozbili jsme prasátko, sebrali všechny noty, co máme, a 17. října vyrazili směr Kálek. V hotelu Zámeček nikdo z nás dříve nebyl, proto jsme se rozhodli nenechat se unášet názvem a pro jistotu očekávali opravdu polní podmínky. Na takový luxus ovšem nikdo z nás nebyl připraven. Co může být lepší, než koupelna v každém pokoji, porce, které by uspokojily i profesionálního jedlíka a personál tak ochotný, až máte skoro pocit, že by jim bylo opravdu ctí, kdyby vám směl dělat rohožku.

Snad jediné, co by se dalo vytknout, je, že z Česka si v Kálku nezavoláte, tohle území už obsadily vysílače našich německých sousedů. Proto se ve vstupní hale, místnosti s nejlepším signálem wifiny, často vyskytoval dav sboristů přilepených k mobilním displejům, který paní profesorka Hánová pravidelně a nekompromisně vyháněla ven na sluníčko.

2014-comodo-kalek-2-small
Sborová soustředění jsou ale především o všudypřítomném zpěvu – ať už máme zkoušku, hulákáme za doprovodu kytary, čekáme na oběd, jdeme po chodbě nebo jen ležíme na pokoji. Se vší skromností můžu říct – jen málokdy se sejde tolik talentovaných lidí na jednom místě!

Každopádně nám soustředění nalilo novou dávku entuziasmu do žil. Nováčci se zaučili a v přípravě na koncert už máme téměř vyhráno, takže vás s klidným svědomím můžeme pozvat dne 13. prosince do kostela sv. Kateřiny.

A v samotném závěru bychom chtěli poděkovat vedení školy, díky jehož příspěvku peněženky našich drahých rodičů nezaplakaly tak hořce.

Hrdá členka sboru Julie Koťátková, 4.F

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401